Technology Technology

Jakie funkcje pełni dno miednicy?

14.01.2024, 16:30 0 komentarzy
Jakie funkcje pełni dno miednicy?

Należałoby być poinformowanym, że jeśli mowa o mięśniach dna miednicy, inaczej mięśnie Kegla, to niezwykle ważna grupa mięśniowa, która odpowiedzialna jest m.in. za utrzymywanie moczu (szczególnie gdy mówimy o kobietach). Mięśnie te podtrzymują też w właściwej pozycji narządy mieszczące się w naszej miednicy. W związku z tym każdy bez wyjątku powinien w wystarczający sposób zadbać o to, aby były one nie tylko sprawne oraz mocne, ale też nie były za bardzo napięte. Nie da się także ukryć, że mięśnie dna miednicy nadzorują prawidłowe utrzymywanie moczu w pęcherzu a także niektórych narządów w jamie brzusznej.

W centrum terapii Dna miednicy prowadzonym przez nas, w właściwy sposób staramy się uzyskiwać jak najbardziej przyjemne fizjoterapeutyczne efekty, oferować niezwykle potrzebną pomoc na najwyższym poziomie, klientom z problemami ginekologicznymi, proktologicznymi oraz urologicznymi. Przy tego rodzaju nieprzyjemnościach szczególnie ważny jest aspekt związany z osobistym podejściem do każdego pacjenta lub też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Ponadto osoby ze wspomnianymi problemami powinny zwrócić uwagę na konkretne ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy. Na siedząco, na stojąco jak i na leżąco również istnieje możliwość wykonywania ich. Fakt dotyczący tego, że przerwa między skurczami powinna być mniej więcej tak samo długa jak skurcz, w czasie wykonywania serii skurczów mięśni dna miednicy jest równie ważny. Gdy uzyskamy wprawę, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy praktycznie w każdej możliwej sytuacji, choćby wracając do domu autobusem lub też siedząc przed komputerem. Dobrze wykonywane ćwiczenia zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej a także wzmacniają mięśnie. Podczas ciąży jest to szczególnie ważne.}

Tagi:

Zostaw komentarz