Technology

Świetny start mistrzostw świata dla narodowej drużyny Ekwadoru - porażka kadry Kataru!

11.08.2023, 10:59 0 komentarzy

Narodowa reprezentacja Kataru odnosi porażkę z zespołem narodowy Ekwadoru w inauguracyjnym meczu mistrzostw świata rezultatem 0:2!

Mundial to piłkarska impreza, która odbywa się co 4 lata. Z całą pewnością piłkarscy kibice z całej świata czekają z utęsknieniem na inauguracyjny pojedynek mundialu. Nie inaczej było w przypadku mistrzostwach świata w Katarze, który zaczął się w poprzedni weekend. Oficjalna ceremonia otwarcia mistrzostw, która prezentowała się fenomenalnie poprzedzała inauguracyjne spotkanie. Później jednak nadeszła pora piłki nożnej i fani piłkarscy zgromadzeni na trybunach a także przez odbiornikami telewizyjnymi wyczekiwali świetnego pojedynku. Już od pierwszych minut emocji nie brakowało, gdyż gracze drużyny Ekwadoru naprawdę szybko strzelili bramkę. Emmer Valencia trafił do bramki już w trzeciej minucie i zdawało się, że narodowa drużyna Kataru będzie mieć niesamowicie ciężko w tym spotkaniu. Sędzia tego pojedynku zdecydował się jednak sprawdzić systemem VAR poprawność tego trafienia i okazało się, iż w chwili podania napastnik był na spalonym. W tym przypadku gospodarze tych mistrzostw mieli więc naprawdę dużo szczęścia.

Narodowa drużyna Ekwadoru mimo cofnięcia pierwszego trafienia nie miała w planach odpuścić. Gracze drużyny narodowej Ekwadoru ruszyli do ataku i cały czas mieli pod kontrolą przebieg tego pojedynku. Jakiś czas później w sytuacji sam na sam z bramkarzem narodowej drużyny Kataru znalazł się zawodnik narodowej reprezentacji Ekwadoru i został przez niego powalony. Główny sędzia nie wahał się ani chwili i zarządził karnego, a golkiperowi dał kartę. Zawodnik narodowej kadry Ekwadoru Emmer Valencia zamienił rzut karny na bramkę. Naprawdę źle w porównaniu do kadry narodowej Ekwadoru wyglądała narodowa kadra Kataru. Nie widać było pomysłu na to spotkanie, a bramkarz narodowej reprezentacji Ekwadoru przez większą część meczu nie miał za dużo pracy. Bramka numer dwa dla drużyny gości padła na kwadrans przed końcem I połowy, a autorem kolejny raz był Enner Valencia. Podczas pierwszej połowy tego pojedynku nie mieliśmy okazji oglądać już więcej trafień. W trakcie drugiej części oba zespoły znacznie zredukowały tempo i na boisku działo się mało. Ten mecz finalnie zakończył się rezultatem 2:0 dla zespołu narodowego Ekwadoru, która idealnie rozpoczęła ten mundial. Narodowa reprezentacja Kataru z kolei znalazła się aktualnie w ciężkiej sytuacji i może mieć kłopot z zakwalifikowaniem się do następnej fazy turnieju.