Technology Technology

Jakie funkcje spełnia dno miednicy?

12.01.2024, 08:10 0 komentarzy
Jakie funkcje spełnia dno miednicy?

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli chodzi o mięśnie dna miednicy, lub też nazywane mięśniami Kegla, to niezwykle istotna grupa mięśni, która odpowiedzialna jest między innymi za utrzymanie moczu (szczególnie w przypadku kobiet). Takowe mięśnie podtrzymują również w prawidłowej pozycji narządy znajdujące się w naszej miednicy. Poza tym, że powinny być one mocne oraz sprawne, każdy bez wyjątku powinien zadbać o to, aby nie były za bardzo napięte. Trudno także ukryć, iż mięśnie dna naszej miednicy nadzorują odpowiednie utrzymywanie moczu w pęcherzu i dodatkowo wybranych narządów w jamie brzusznej.

W centrum terapii Dna miednicy prowadzonym przez nas, w odpowiedni sposób staramy się uzyskiwać możliwie najprzyjemniejsze fizjoterapeutyczne efekty, oferować potrzebną pomoc na poziomie najwyższym, badanym z problemami proktologicznymi, urologicznymi oraz ginekologicznymi. Przy tego typu problemach ogromnie istotny jest aspekt powiązany z osobistym podejściem do wszystkich pacjentów. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Na dodatek, na ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy również warto zwrócić szczególną uwagę. Można je wykonywać zarówno stojąc, leżąc jak i siedząc. Fakt odnoszący się do tego, że przerwa pomiędzy skurczami powinna być szacunkowo tak samo długa jak sam skurcz, w czasie wykonywania powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy jest również ważny. Gdy uzyskamy efektywność, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy po prawdzie w każdej sytuacji, chociażby wracając do domu autobusem bądź też siedząc przed komputerem. Regularne ćwiczenia wzmacniają mięśnie i zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. W okresie ciąży jest to szczególnie istotne.}

Tagi:

Zostaw komentarz